Darłowo – co warto zobaczyć w tym mieście?

Polskie Wybrzeże ma się czym pochwalić, a wycieczki po tej części kraju każdemu z nas mogą sprawić wiele radości. Jakie miasta warto uwzględnić w ich programie? Z pewnością jednym z tych ośrodków miejskich, do których warto zajrzeć, jest Darłowo. Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Darłowo – ozdoba Pomorza

Darłowo to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miast, jakimi może się pochwalić Pomorze. Spore zainteresowanie turystów tutejszymi atrakcjami sprawia, że można się tu spotkać z doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Dobra baza noclegowa zachęca gości do pobytu w tym mieście, z kolei dzięki coraz lepszej promocji konsekwentnie wzrasta wiedza na temat tutejszych zabytków. A że jest ich sporo, turystom spędzającym tu wolny czas nuda z pewnością nie grozi.

Co warto zobaczyć w czasie zwiedzania Darłowa?

Obiektem, którego w czasie wycieczki po mieście nie można pominąć, jest Zamek Książąt Pomorskich. Wzniesiony w połowie XIV wieku, jest cenną pamiątką z czasów księcia Bogusława V. To właśnie z jego woli powstał zamek, który obecnie służy turystom jako muzeum. Jaka ekspozycja czeka w zamkowych murach? Nie brak tu ciekawych eksponatów związanych z historia miasta i regionu, warto jednak poświęcić nieco więcej uwagi prezentowanym tu zabytkom sztuki sakralnej. Tworzą one ciekawą kolekcję, której warto się przyjrzeć. Darłowo może się też pochwalić pięknym rynkiem, w pobliżu którego wznosi się średniowieczny kościół św. Jerzego. Miłośników miejskich fortyfikacji może tez zainteresować tak ciekawy obiekt, jakim jest Brama Kamienna z XIV wieku. A co z młodszymi atrakcjami? W tym gronie wyróżnia się ciekawa rzeźba uliczna. Powstała ona w 2015 roku i przedstawia Stanisława Dulewicza – pierwszego powojennego burmistrza Darłowa.

Darłowo to ciekawe miasto, a wycieczki po jego terenie mogą się stać dla każdego z nas wspaniałą przygodą. Cenne perełki dawnej architektury oraz historyczna atmosfera – oto czynniki, dzięki którym wizyta w tym mieście staje się ciekawym doświadczeniem.

Więcej artykułów o ciekawych atrakcjach turystycznych na Pomorzu znajdziesz w serwisie https://www.pomorzanie.pl/.