Komańcza – jakie skrywa przed nami atrakcje?

Jest popularnym letniskiem, które swą popularność zawdzięcza pięknej okolicy. Kto znajdzie tu tanie noclegi, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki zarówno w stronę bieszczadzkich szczytów, jak i po Beskidzie Niskim. Komańcza to atrakcyjne letnisko w dolinie Osławicy, na terenie którego wspaniałe wczasy mogą spędzić też ci turyści, którzy nie przepadają za pieszymi wędrówkami.

Co można zobaczyć w tej miejscowości?

Komańcza to miejscowość założona w początkach XVI wieku. Ważną rolę miejscowość ta odegrała w wieku XX – wyjątkowo trudnym dla tej części Karpat. Najpierw Komańcza stała się sercem tzw. republiki komańczańskiej, zmierzającej do połączenia z Ukrainą. W okresie II wojny światowej oraz w latach powojennych, stała się ta miejscowość świadkiem konfliktów polsko-ukraińskich oraz akcji „Wisła”.

W najnowszych dziejach Polski z kolei zapisała się Komańcza jako miejsce internowania opozycjonistów oraz czołowych działaczy „Solidarności”, których przetrzymywano w pobliskim Łupkowie. Na terenie samego letniska zachował się z kolei klasztor Nazaretanek, znany jako miejsce więzienia kardynała Wyszyńskiego. Pokój, w którym został on ulokowany w 1955 roku, służy obecnie jako niewielkie muzeum, chętnie odwiedzane przez tych turystów, którzy w rejonie Komańczy postanowili spędzić wczasy. Naszym zdaniem ta miejscowość powinna znaleźć się w artykule portalu fajnewakacje.pl, o top 5 miejscach, które warto odwiedzić jesienią.

Oprócz tego w czasie wycieczki po tej miejscowości warto też zajrzeć do grekokatolickiej cerkwi oraz odwiedzić drewnianą cerkiew prawosławną. Są to piękne przykłady architektury sakralnej, które zachwycają pięknymi wnętrzami oraz wspaniałym otoczeniem.