Urlop w Europie? – te 3 państwa są mniej zatłoczone i ciekawe turystycznie

Mówi się, że podróże kształcą, dają możliwość poznania nowych kultur, języków i tradycji. Zazwyczaj decyzja o kierunku podróży podejmowana jest ze względu na popularność danego kraju, dlatego też Grecja, Bułgaria, Hiszpania, czy Włochy to państwa bardzo chętnie wybierane są na dłuższy urlop, jak i krótki wypad na weekend.

Jednak warto odwiedzić kraje, które nie są aż tak tłumnie odwiedzane, bo bardzo często trafić można na tak zwane perełki.

Najlepsze miejsca na wyjazd

  1. Czarnogóra – zestawienie otwiera nie bez powodu Czarnogóra, niewielki kraj, który przez turystyczną Chorwację jest pomijany przez turystów. Zaletą tego państwa jest to, iż można trafić tam do przytulnych, malutkich miasteczek, których architektura zachwyca. Duże wrażenie robi Zatoka Kotorska, która uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Czarnogórze. Dzięki temu, iż kraj nie jest tak popularny, odwiedzający mogą podziwiać miejsca nie trafiając na tłumy.
  2. Malta – to mała wyspa, w której miejscowi zazwyczaj mówią w aż trzech językach! Malta to urokliwe plaże, czysta, błękitna woda, klify i wiele zabytków. Ma bardzo dobrze rozwinięty transport publiczny, dlatego też bez problemu można dojechać wszędzie autobusem. Trzeba stwierdzić przy tej okazji, że Malta to nieoczywisty, ale bardzo ciekawy kierunek na urlop.
  3. Słowenia – kraj przede wszystkim dla miłośników górskich wędrówek, długich spacerów w otoczeniu natury. Słowenia zachęca swoją czystością, spokojem oraz brakiem dużej ilości turystów. Jest idealnym miejscem nawet na krótszy wypad, w szczególności dla osób mieszkających na południu Polski, gdyż bez problemu można tam dotrzeć samochodem.

W Europie znajduje się wiele niedocenianych, przepięknych państw, które warto odwiedzić. Te 3 kraje z pewnością są jednymi z nich.