Łomża i jej atrakcje

Łomża ma się czym pochwalić, a wycieczki po jej terenie każdemu z nas sprawią wiele radości. Co warto zobaczyć w mieście, które historycznie powiązane jest z Mazowszem?

Walory turystyczne Łomży

Atrakcji i zabytków w Łomży nie brakuje. To leżące nad Narwią miasto ma przecież długą historię, o której najlepiej przypominają miejscowe budowle. Znajduje się wśród nich klasycystyczny ratusz na rynku oraz zespół klasztorny Kapucynów, utrzymany w stylu baroku toskańskiego. Neoklasycystyczny Pałac Biskupi oraz kościół Wniebowzięcia NMP, pierwotnie służący jako prawosławna cerkiew – oto kolejne zabytki, z których Łomża może być dumna. Warto też wybrać się na wielowyznaniowy cmentarz na ulicy Kopernika. To jedna z najciekawszych i najstarszych nekropolii na Mazowszu, a wśród zachowanych tu nagrobków można ujrzeć ciekawe dzieła sztuki.

Co szczególnie warto tutaj zobaczyć?

Na szczególne wyróżnienie zasługuje późnogotycka katedra św. Michała Archanioła, pochodząca z pierwszej połowy XVI wieku. Na pewno spodoba się ona osobom starszym, które lubią zwiedzać takie miejsca. A jak wiemy dzięki artykułowi na www.emeryt.pl, wiele osób praktykuje nawet zorganizowane wyjazdy turystyczne w to miejsce. Jest ona ciekawym przykładem tzw. gotyku mazowieckiego, a w jej wnętrzu wyróżnia się łaskami słynący obraz Marki Bożej Łomżyńskiej Pięknej Miłości. Dzięki niemu katedra w Łomży jest dziś znanym i szanowanym sanktuarium, do którego chętnie zaglądają wierni z całej okolicy.

Zwiedzanie Łomży to wspaniała podróż w czasie i lekcja historii, która na długo zapisze się w naszej pamięci. A kto znajdzie tanie noclegi w tym mieście, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki po okolicy. Kuszą tereny Narwiańskiego Parku Narodowego oraz miejscowości leżące nad „polską Amazonką”, kusi pobliski park krajobrazowy. W tej części województwa podlaskiego nuda nikomu nie zagrozi, a czas spędzony w tym mieście dla nikogo nie będzie czasem straconym.