Norwegia, a więc oko w oko z Wikingami

Norwegia to fascynujący kraj, który urzeka zarówno pięknymi krajobrazami, jak i swą historią. Gdzie warto się wybrać, by poszerzyć swą wiedzę na temat Wikingów i ich kultury?

Poznajemy kraj Wikingów

Dla tych, którym marzą się wycieczki śladami Wikingów, ciekawszych atrakcji na terenie Norwegii z pewnością nie zabraknie. Już w norweskiej stolicy, w Oslo, czeka tak cenny zbiór zabytków, jakim są łodzie wikingów. To trzy łodzie, które – wyeksponowane w jednej Sali – tworzą Muzeum Łodzi Wikingów, uznawane za jedną z najważniejszych i najciekawszych placówek muzealnych w Norwegii.

Planujesz w tym roku zorganizować wakacje w Polsce? Poznaj największe atrakcje turystyczne miasta Białystok!

Co jeszcze warto zobaczyć w Norwegii?

W czasie wycieczki, której przewodnim motywem mają być miejsca związane z Wikingami, warto też odwiedzić miejscowość o nazwie Kaupang. To wyjątkowe miejsce dla każdego miłośnika historii, gdyż to właśnie tu odkryto pozostałości najstarszego miasta na terenie Norwegii. Kurhany Wikingów w Tonsbergu, kurhany w Myklebust – oto kolejne atrakcje, dzięki którym zwiedzanie Norwegii stanie się dla każdego z nas wyjątkową przygodą. Wielu wspaniałych wrażeń dostarczy nam też wizyta w Njardarheimr – osadzie, na terenie której organizowane są pokazy walk oraz warsztaty dla miłośników dawnego rękodzieła. Dla miłośników Wikingów i ich losów, ciekawym miejscem będzie też centrum kultury w Trondheim. Na gości czeka tu interesująca wystawa, poświęcona kulturze średniowiecznej oraz tak ciekawej problematyce, jak życie codzienne w czasach Wikingów. Całość robi ogromne wrażenie, a wizyta w tym miejscu może się dla każdego z nas stać wyjątkową lekcją historii.